Praca w pomocy drogowej nie jest łatwa. Jest to praca niejednokrotnie wykonywana w trudnych warunkach atmosferycznych oraz drogowych. Co więcej, kierowca pomocy drogowej pracuje nie tylko od poniedziałku do piątku, ale także w soboty, niedziele oraz święta.

Czy każdy może zostać kierowcą pomocy drogowej?

Wiemy już, że kierowca pomocy drogowej nie ma łatwo. Pomimo to wielu młodych ludzi myśli na poważnie o tej profesjo. Powiedzmy sobie zatem nieco więcej o tej profesji. Od razu pragniemy zaznaczyć, że nie każdy z nas może zostać kierowcą pomocy drogowej. Nie jest to takie łatwe jakby, mogło się nam wydawać. Może nie trzeba mieć skończonych pewnych szkół, czy też studiów, ale musimy posiadać odpowiednią kategorię prawa jazdy, jak i także stosowne uprawnienia.

Do tego powinniśmy mieć odpowiednie cechy charakteru, dzięki którym odnajdziemy się w tej pracy. Na pewno kierowca pomocy drogowej powinien potrafić pracować pod presją czasu oraz być dostępnym w niestandardowych godzinach. Praca nocna, w weekendy oraz w święta to absolutny standard.

Kierowca pomocy drogowej powinien posiadać odpowiednie umiejętności manualne, jeśli chodzi o naprawdę samochodów. Wiele firm zajmujących się pomocą drogową w swojej ofercie posiada także drobne naprawy samochodów na miejscu wypadku, kolizji, czy też sytuacji, w której samochód zaniemógł. Niektóre drobne awarie można załatwić od ręki.

Zarobki kierowców pomocy drogowej

Na sam koniec to co najważniejsze, a więc to ile zarabiają kierowcy pomocy drogowej. Oczywiście wszystko jest zależne od konkretnej firmy, jej lokalizacji oraz doświadczenia kierowcy, ale średnio jest to zarobek 4000 tysięcy złotych miesięcznie. Czy to dużo, czy mało musimy odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jest na pewno kwota powyżej średniej krajowej.

Jeszcze raz zaznaczamy, że jest to ciężka praca, do której nie nadaje się każdy. Jednak jest na pewno satysfakcjonująca, przecież pomagamy innym, którzy nas potrzebują.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Blog
Komentarze są zamknięte

Check Also

Oprogramowanie dla Transportu: Klucz do Efektywności i Bezpieczeństwa w Branży Logistycznej

Wstęp Branża transportowa i logistyczna jest jednym z kluczowych filarów gospodarki, odpow…