Każde auto wymaga odpowiedniej pielęgnacji – nie tylko ze względów wizualnych, lecz również technicznych. Dobrym oraz szybkim wyborem jest udanie się na myjnię, w której samochód odzyska dawny blask i „urok”.

 

MYJNIA – CZY WARTO SIĘ TAM UDAĆ?

      Większość posiadaczy aut przynajmniej 2 razy w roku odwiedza miejsce, jakim jest myjnia samochodowa – nie bez powodu, ponieważ znane przysłowie mówi: „samochód jest wizytówką człowieka”. Chodzi tutaj przede wszystkim o stan wizualny pojazdu – właściwie zadbane auto potrafi pokazać, że zależy nam na porządku oraz dbałości o detale. Poza opinią innych osób umyty samochód jest także miłym „obrazem” dla oczu właściciela. Na pytanie CZY WARTO UDAĆ SIĘ DO MYJNI, odpowiedź brzmi ZDECYDOWANIE TAK!

 

MYJNIA BEZDOTYKOWA – DOBRE ROZWIĄZANIE?

        W każdym z miast, a także przy stacjach benzynowych z łatwością można natknąć się na myjnie bezdotykowe. Polegają one na tym, że przy każdym stanowisku znajduje się tzw. pistolet – to on odpowiada za cały proces mycia pojazdu. Po wrzuceniu monety należy wybrać program, których zazwyczaj jest 4-6 – wykorzystanie każdego po kolei sprawi, że auto zostanie „odnowione” z największą starannością. Myjnia bezdotykowa z pewnością jest doskonałym rozwiązaniem ze względu na pełną kontrolę mycia auta – to właściciel decyduje, ile programów chce wykorzystać oraz ile zapłaci za mycie. Kolejną ważną zaletą jest położenie tego rodzaju myjni – znajdują się one też często poza miastami, dzięki czemu wracając z podróży, można oczyścić samochód z drobnych drobinek kurzu oraz innych zanieczyszczeń.

 

KIEDY I CO JAKI CZAS UMYĆ AUTO?

Wiele osób zastanawia się, czy umyć swój pojazd teraz, czy zaczekać na inny moment. Przyjmuje się, że samochód powinien trafić na myjnię przynajmniej 2 razy w roku – jest to minimalna ilość wizyt na myjni przy normalnym użytkowaniu auta. Osoby dużo podróżujące powinny robić to znacznie częściej. Największy tłok na myjniach bezdotykowych można dostrzec wiosną oraz latem, kiedy pogoda sprzyja pielęgnowaniu własnego pojazdu. Dlatego często nasuwa się pytanie np. czy zima jest odpowiednią porą roku do takich „działań”? Mycie samochodu na mrozie jest dopuszczalne, ale tylko w przypadku, gdy jest on później parkowany w ogrzewanym garażu, ponieważ woda z „pistoletu” z łatwością dostaje się w różne szpary auta, co sprawi szybkie zamarznięcie np. drzwi.

 

MYJNIA BEZDOTYKOWA LUBLIN

          Myjnia bezdotykowa znajduje się także w Lublinie – jest ona łatwa i wygodna w użytkowaniu. Myjnia tego typu jest popularna nie tylko wśród osób będących w podróży, lecz również odwiedzają ją osoby, które lubią mieć swój pojazd zadbany i czysty.

Load More Related Articles
Load More By Redaktor
Load More In Blog
Komentarze są zamknięte

Check Also

Oprogramowanie dla Transportu: Klucz do Efektywności i Bezpieczeństwa w Branży Logistycznej

Wstęp Branża transportowa i logistyczna jest jednym z kluczowych filarów gospodarki, odpow…